BIOREZONANČNÁ TERAPIA BICOM

je špeciálny diagnostický a terapeutický postup,  vďaka ktorému môžu byť  zistené a riešené skutočné, často skryté príčiny ochorení.

 

DIAGNOSTIKA

Prístrojom je umožnené stanovovať aj počiatočné štádia vývoja patologických procesov, keď sa ochorenie iba začína a jeho klinické príznaky sa ešte neprejavujú. Týmto nám dáva možnosť zabrániť vzniku ochorenia či poškodenia nášho organizmu. Pri prvej návšteve sa s klientom konzultuje jeho zdravotný stav a zdravotné ťažkosti ktoré ho trápia. Následne sa diagnostikuje, kde v tele sú energetické blokády, ktoré orgány je potrebné podporiť, aby sa telo mohlo detoxikovať, aké záťaže napr. stres, ťažké kovy, elektrosmog, geopatogénna záťaž, vírusy, baktérie, plesne atď. sú prítomné.

 

Na tieto účely používame najnovší nemecký prístroj BICOM OPTIMA a k nemu príslušné testovacie sady. Pomocou nich sme schopní odhaliť aj problém-chorobu , ktorá ešte v organizme neprepukla a tým predchádzať zdravotným problémom, ako aj bez čakania a bezbolestne určiť presné záťaže prípadne alergény, ktoré spôsobujú problémy v organizme. Telo sa harmonizuje, aby sa dostalo do regulovateľného stavu, teda, aby následné terapie zamerané na konkrétne zdravotné problémy boli účinné. Ak ste chorí, tak práve toto je na začiatok veľmi dôležité. Pri každej ďalšej návšteve sa urobí kontrola a ďalšie terapie, zamerané na konkrétne problémy. Počas terapie sa podľa potreby nahrávajú individuálne kvapky, olej alebo na iný nosič, ktoré budete používať medzi jednotlivými terapiami. Zlepšenie nastáva vo väčšine prípadov takmer okamžite, je však potrebné počítať s viacerými návštevami cca každé 2 týždne, dať telu čas, aby sa „naštartovalo“ a aby sa odstránili vaše zdravotné problémy. Je to investícia do Vašej budúcnosti, starostlivosť o to jediné, čo je nenahraditeľné- Vaše zdravie.

 

Špičkový prístroj BICOM OPTIMA Vám pomôže aj pri: pri odstránení alergií a potravinových intolerancií, odstránení vírusov, baktérií, plesní a parazitov z tela, autoimunitných poruchách, hormonálnej nerovnováhe, menopauze, urogenitálnych problémoch, oslabenej imunite rôzneho pôvodu, eliminácii závislostí vrátane fajčenia a alkoholizmu, odstránení chuti na sladké, strese, neurodermatitíde, psoriáze, atopickom ekzéme, akné a iných kožných problémoch, reume, tráviacich ťažkostiach rôzneho pôvodu a zápaloch sliznice tráviaceho systému, nadmernom potení, a rôznych iných akútnych a chronických problémoch

 

Takmer 20 rokov sa biorezonančná terapia BICOM využíva predovšetkým v oblasti diagnostiky a odstraňovaní alergií. Alergie patria v dnešnej dobe medzi hlavné civilizačné choroby. S prístrojom Bicom Optima je možné bezbolestne a bez vedlajších účinkov alergie diagnostikovať a odstrániť.

Vzorky alergénov sú k dispozícii u nás. Je ideálne ak prinesiete aj vzorku vlastného alergénu podľa typu alergie ako napr.: dažďovú vodu z Vášho okolia, prach z vysávača, lepiacu pásku zavesenú doma aspoň týždeň a pod. (zavolajte a spýtajte sa nás ).

 

ALERGIA

na alergie:  na peľ, prach, zvieratá, hmyz, potraviny, kontaktné alergie

Alergie sú prehnanou reakciou imunitného systému na cudzorodé látky z prostredia – alergény. Predpoklad vzniku alergickej reakcie je opakovaný kontakt s nimi. Prvý obvykle nesprevádza výskyt nepríjemných symptómov, napriek tomu má závažné následky. Telo sa stáva vnímavým na určitý alergén. Obdobie medzi prvým stykom a objavením sa ťažkostí môže trvať niekoľko dní, ale aj zopár rokov. Ak sa organizmus opakovane stretne s alergénom, imunitný systém sa na „škodlivinu“ rozpamätá a do boja vo veľmi krátkom čase posiela svoje obranné mechanizmy. Výsledkom je alergická reakcia. Jej podoba závisí od toho, ktorý orgán je postihnutý. Dôležité poznávacie znamenie alergií je, že na spustenie nevhodnej reakcie postačujú minimálne dávky alergénov. Alergia sa nesmie podceňovať, pretože alergická reakcia poškodzuje náš organizmus. Nejde „len“ o kýchanie, či „len“ o svrbenie kože. Alergický človek má skoro stále veľmi mierny zápal. Nemusí o tom ani vedieť, ale jeho organizmus je stále pripravený reagovať zhoršením zápalu, je zaťažovaný a poškodzovaný dôsledkami. Preto je potrebné alergiu liečiť stále, aj v čase, keď alergik nemá žiadne príznaky. Bez liečby alergik môže reagovať častými zápalmi – alergickými i nealergickými. Neliečený alergik teda môže byť často chorý a nevie sa presne prečo. Príčinou môže byť práve nerozpoznaná alergia. Alergia sa môže prejavovať nielen vo forme miernych reakcií, ako nádcha, či svrbenie. Alergická reakcia môže byť aj veľmi vážna, život ohrozujúca. Pri nešťastnej konfigurácii okolností môže alergická reakcia prerásť až do šokového stavu, kedy zlyháva krvný obeh a dýchanie. Preto nie je dobré odkladať liečbu alergie. Možno sa vám zdá, že vaše príznaky sa „dajú vydržať“. Že síce „trocha kýchate“ a časom to vždy prejde samo od seba. No alergia sa môže časom zhoršovať a môže začať prerastať až do trvalej koprivky, či astmy. Nikdy vopred neviete, či alergia priamo neohrozí váš život prudkou reakciou. Ale aj neliečená alergia „len s miernymi príznakmi“ poškodzuje zdravie. Preto je dobré o alergii aspoň vedieť.

 

FAJČENIE

Fajčenie patrí medzi nepríjemné zlozvyky, ktoré škodia nielen fajčiarom, ale aj jeho okoliu. Biorezonancia je všeobecne známa najmä vďaka svojim výsledkom v boji proti závislosti na nikotíne. Doprajte sebe, svojmu okoliu a aj svojej peňaženke úľavu v podobe terapie, ktorá Vás zbaví tohoto nepríjemného zlozvyku. Bezbolestná odvykacia terapia najmodernejším biorezonančným prístrojom BICOM Optima zbaví Vaše bunky hladu po nikotíne. Biorezonancčná metóda je bezbolestná a nemá vedľajšie účinky. Účinnosť je v porovnaní s inými spôsobmi na odvykanie fajčenia veľmi vysoká. Je to až 80 %, čo je zaraďuje k najúčinnejším na trhu.

Pomocou prístroja Bicom Optima je vysielaný do tela zrkadlovo obrátená elektromagnetická frekvenčná vzorka nikotínu a dechtu, v dôsledku tohto procesu sa urýchli detoxikácia od nikotínu a ďalších záťažových látok. Tie sa potom rýchlejšie uvoľňujú z tkaniva do voľnej formy. Práve kvôli tomu je dôležité po terapii zvýšiť príjem tekutín – najlepšie čistej neperlivej vody. Dochádza k uvoľňovaniu nikotínu z receptorov chuti a eliminuje sa tzv. nikotínový hlad. Táto metóda potláča fyzickú závislosť (abstinenčné príznaky a tzv. nikotínový hlad). Zároveň dochádza k eliminácii vplyvu pasívneho fajčenia (tzn. vdychovaniu cigaretového dymu, k eliminácii chuti na cigaretu).

 

Bicom Optima v rámci antinikotínovej terapie pracuje v 4 krokoch:

 • 1. eliminácia stresu, psychickej závislosti ( viac možností)
 • 2. detoxikácia organizmu
 • 3. harmonizačný program ( viac možností)
 • 4. antinikotínový program ( viac možností)

 

Pred a po:

Nedoporučujeme pred akokoľvek fajčenie obmedzovať.
Celý proces trvá od 30 do 60min – v závislosti na programoch individuálne zvolených pre klienta, je úplne bezbolestný a bez vedlajších účinkov. Môže sa mu podrobiť každý fajčiar bez ohľadu na množstvo vyfajčených cigariet. Chuť na nikotín mizne ihneď nebo do niekoľko hodín po zákroku. Nutnosť fajčenia sa druhý deň ráno väčšinou už nedostavuje. Aj napriek veľmi vysokej účinnosi tejto metódy je treba následne podporit úspěšnosť svojho sebaovládania a zodpovednosti, pretože biorezonancia neodstráni motorické návyky a sociálne zlozvyky (tj. napr. káva-cigareta atd.), ktoré si fajčiar vypestoval v priebehu fajčenia…

 

Možné krátkodobé reakcie:

Napriek tomu, že antinikotínový zákrok nemá vedľajšie účinky na organizmus, môžu sa v dôsledku ukončenia prísunu nikotínu do tela dostaviť krátkodobé reakcie, najmä:

 • sucho v ústach
 • mierne kovová chuť v ústach
 • slabšia podrážděnosť, nervozita a nesústredenosť
 • únava
 • poruchy spánku
 • mierna ospalosť
 • zvýšená potivosť
 • mierna bolesť hlavy

 

Tieto reakcie sú len krátkodobé a úplne zmiznú nejneskôr do 2 týždňov od vykonania zákroku.

 

V prípade ťažkostí je možné absolvovať antinikotinový zákrok opakovane

 

Čo sa deje vo Vašom tele keď prestanete fajčiť:

 • 20 minút – Krvný tlak a pulz sa vracia do normy. Rovnako teplota Vašich rúk a chodidiel.
 • 8 hodín – Hladina kyslíku vo Vašej krvi sa zvyšuje do normálu a hladina oxidu uhoľného sa znižuje do normálu.
 • 24 hodín – Značne sa znižuje riziko náhlej srdcovej príhody.
 • 48 hodín – Nervové zakončenia obnovujú rast a Vaša schopnosť čuchu a chuti sa vracia do normálu.
 • 72 hodín – Celé Vaše telo sa stane 100% čisté od nikotínu a chemická abstinencia dosiahne vrchol. Vaše priedušnice začínajú odpočívať a tak sa zlepšuje dýchanie, kapacita pľúc sa začne tiež zvyšovať.
 • 10 dní až 2 týždne – Vaše telo si celkom zvykne na absenciu nikotínu, tak isto na absenciu 3500 látok a viac ako 500 plynov prítomných v každom šluku. Chemická (fyziologická) abstinencia je ukončená.
 • 3 týždne až 3 mesiace – Váš obehový systém sa značne zlepší, prechádzky sú ľahšie a celková funkčnosť pľúc vykazuje zlepšenie o 30%.
 • 1 až 9 mesiacov – Únava a zadýchanie sa znižuje, pľúcne riasy sa opäť obnovili a pľúca tak zvýšili svoju schopnosť vysporiadať sa s hlienom, udržiavať sa v čistote a znížiť možnosť infekcie.
 • 1 rok – Riziko infarktu myokardu sa zníži o viac ako polovicu.5 rokov – Riziko úmrtia na rakovinu pľúc sa zníži zhruba o polovicu oproti fajčiarom.
 • Riziko mozgovej príhody sa zníži na úroveň nefajčiara za 5-15 rokov. Riziko ochorenia rakovinou úst, hrtana sa zníži na polovicu.
 • 10 rokov – Riziko úmrtia na rakovinu pľúc je zhruba zhodné s rizikom nefajčiara. Predrakovinové bunky sú odstránené. Zníži sa tiež riziko rakoviny pier, hrtana, močového mechúra, obličiek a pankreasu.
 • 15 rokov – Riziko srdcovej príhody sa znížilo na úroveň rizika nefajčiara. Riziko úmrtia sa vrátilo takmer na úroveň osoby, ktorá nikdy nefajčila